• FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁ

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁ.

Do naszego przedszkola zawitał Fascynujący Świat Pszczół. Przedszkolaki poznały na czym polega praca pszczelarza, jak wygląda ubiór, który ochrania przed żądłem. Dzieci przekonały się, jak pracowite są te owady, jak dorastają, oraz jak smakuje pyłek kwiatowy. Dowiedziały się, po czym odróżnić prawdziwą królową wśród innych pszczół, która zamiast sukienki ma na sobie świecący niebieski koralik. Podczas zajęć dzieci miały okazję zobaczyć na żywo pszczoły zgromadzone w specjalnym „szklanym” ulu. Wszyscy zgromadzeni posmakowali pysznego miodu, a na koniec otrzymali drobne upominki: pięknie wydaną książeczkę o życiu pszczół, drewniany nożyk do rozprowadzania miodu oraz własnoręcznie wykonaną przez dzieci świecę z wosku pszczelego.

• ZATRZYMAĆ WROGA SMOGA

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ZATRZYMAĆ WROGA SMOGA.

W ramach udziału w kampanii informacyjno edukacyjnej "MOGĘ! Zatrzymać Smog- Przedszkolaku złap oddech" organizowanej przez Wydział Projektów Własnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego nasze przedszkole przygotowało przedstawienie opowiadajace o wpływie zanieczyszczonego powietrza na życie i zdrowie każdego człowieka. Nasz występ zaszczycili swoją obecnością zacni goście: Doradca metodyczny RODN WOM w Częstochowie Pani Barbara Buczkowska-Staniec, pracownicy Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Częstochowie Pani Alicja Ciastko-młodszy asystent Sekcji Oświaty Zdrowotnej oraz Pani Magdalena Mrozińska-starszy asystent Sekcji Oświaty Zdrowotnej a także Przewodniczący Rady Dzielnicy Gnaszyn-Kawodrza w Częstochowie Pan Łukasz Wawrzykowski.