• SZANOWNI PAŃSTWO!!!

• Szanowni Państwo! Od 12.03.2020 do 10.04.2020 funkcjonowanie Miejskiego Przedszkola nr 29 jest czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie nasze przedszkole nie prowadzi zajęć dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczych w sposób tradycyjny. Wynika to z decyzji Ministra Edukacji Narodowej związanej z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronowirusa na terenie naszego kraju. W związku z obecną sytuacją i wytycznymi MEN bedziemy przekazywać Państwu materiały do pracy z dzieckiem w domu. Konsultacje z nauczycielami odbywają się w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00- 18:00 poprzez grupowe maile:

mp29zabki@wp.pl (grupa Żabki);

mp29motylki@wp.pl (grupa Motylki);

mp29pszczolki@wp.pl (grupa Pszczółki);

mp29biedronki@wp.pl (grupa Biedronki)

• DRODZY RODZICE!!!

• Przez najbliższy czas musimy zrobić wszystko, aby zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. W związku z tym serdecznie prosimy Rodziców aby pomogli nam w miarę możliwości, w realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego. W zakładce „Do pracy z dzieckiem” znajdziecie Państwo podstronę-grupę przedszkolną, do której uczęszcza Wasze dziecko. W każdej podstronie nauczyciele zamieścili zadania do wykonania z dzieckiem na dany tydzień zawieszonych zajęć. Chcemy, aby w czasie zawieszonych zajęć dzieci miały możliwość utrwalenia wiedzy, zdobywania nowych doświadczeń. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami pokonamy ten trudny dla wszystkich czas.

• UWAGA!!!

• Drodzy rodzice w związku  z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa

zajęcia w przedszkolu będą zawieszone na okres  2 tygodni.

Od 12 do 25 marca w przedszkolu nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Rodzicu:

• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia w przedszkolu zostaną zawieszone od 12 marca br.,
            • 12 i 13 marca br. będą  prowadzone działania opiekuńcze,
            • od poniedziałku – 16 marca 2020r dzieci nie przychodzą do przedszkola,
            • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny,
            • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz,
            • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły

Rodzicom dzieci w wieku do 8 lat przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje na stronie internetowej ZUS .

Proszę o poważne potraktowanie sprawy. Jest to czas, gdy dzieci mają przebywać w domu, nie przemieszczać się i nie spotykać z innymi.

• SZANOWNI RODZICE

• W związku z informacjami na temat rozprzestrzeniania się koronawirusa będziemy w przedszkolu zwracać szczególną uwagę na konieczność zachowania higieny i częste mycie rąk. Jednocześnie apelujemy do rodziców dzieci, którzy w ostatnim czasie podróżowali samolotem o uważną obserwację dziecka. Osoby, które przebywały na terenach występowania koronawirusa i mają objawy grypopodobne, muszą bezzwłocznie o tym powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

W celu skutecznej profilaktyki prosimy również o nieposyłanie przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola.

do 8. roku życia, w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy się Państwu zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999
            o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);

kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Częstochowie ul. Jasnogórska 15A     34 344 99 00