• Zapraszamy na spotkanie

Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

23 lutego 2021r. o godzinie 15:00

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie

zaprasza nauczycieli i rodziców na spotkanie

pt. Depresja u dzieci i młodzieży

prowadzone przez psychoterapeutów poznawczo-behawioralnych

Magdalenę Musiał-Ogrodnik oraz Ewę Przesłańską

W tym dniu w godzinach 8:00 - 12:00 oraz 14:00 - 18:00 istnieje również możliwość konsultacji ze specjalistami

dla dzieci i młodzieży oraz rodziców i nauczycieli.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1
            tel. 533 300 966

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2
            tel. 739 212 739

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3
            tel. 533 300 136

Centrum Informacji Zawodowej
            tel. 533 377 180

Spotkanie aplikacji Microsoft Teams

Dołącz na swoim komputerze lub w aplikacji mobilnej

Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

Dowiedz się więcej | Opcje spotkania

• Kampania #SzczepimySię

• Zachęcamy do korzystania z informacji ze strony gov.pl/szczepimysie, gdzie na bieżąco umieszczane są aktualności o przebiegu szczepień. Znajdą tam Państwo najnowsze komunikaty i wskazówki, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także założenia Narodowego Programu Szczepień. Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

• Z okazji Dnia Babci i Dziadka

wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze,

dobrego zdrowia,

nieustającej radości oraz miłości

i samych pogodnych dni

Dyrekcja oraz wszyscy pracownicy Miejskiego Przedszkola nr 29 w Częstochowie.

• Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1

• W ramach wsparcia dla dzieci i młodzieży Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Częstochowie zaprasza do możliwości skorzystania z porad specjalistów. Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna nr 1 tel. 34/361-94-34, 533-300-966; e-mail pppp1@edukacja.czestochowa.pl

• WESOŁYCH ŚWIĄT

• Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku życzymy zdrowia, spokojnych chwil z rodziną oraz samych radosnych dni. Wesołych Świąt.

• CHARYTATYWNIE DLA ZWIERZĄT

• Młodzieżowa Rada Miasta Częstochowy wraz z Zespołem Szkół Technicznych im. Jana Pawła II oraz ze Stowarzyszeniem Aktywna Częstochowa i Częstokocham zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie akcji charytatywnej „Charytatywnie dla Zwierząt”. 14 grudnia na terenie powiatu częstochowskiego oraz okolic rozpocznie się zbiórka charytatywna, której celem jest zebranie jedzenia, koców oraz innych potrzebnych akcesoriów dla zwierząt. Zasoby można zbierać do 21 grudnia, ich odbiór nastąpi 21-22.12.2020.

• WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW.

• W związku z zakończeniem roku kalendarzowego prosimy wszystkich  Rodziców  o  terminowe dokonywanie  wpłat  za  żywienie :

do   14 grudnia  2020 r. /liczy się data zaksięgowania   wpłaty/na podane poniżej konto bankowe :

• RAZEM NA ŚWIĘTA

• „Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. Nasze przedszkole również przystąpi do tej akcji.

Przykłady działań w ramach akcji „Razem na Święta”

• wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),
            • samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,
            • przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,
            • zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
            • zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,
            • przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,
            • wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą.
          • BUDŻET OBYWATELSKI

• Szanowni Państwo. Rozpoczęło się głosowanie w budżecie obywatelskim. Zapraszamy do oddania głosu na zadanie ogólnomiejskie nr 821.

Poniżej krótka instrukcja jak głosować:

1. W głosowaniu biorą udział wszyscy mieszkańcy Częstochowy, którzy ukończyli 13 lat.
            2. Głosowanie odbywa się poprzez kartę do głosowania wypełnianą na platformie internetowej, przy użyciu darmowego kodu SMS.
            3. Przygotuj więc swój telefon oraz numer PESEL.
            4. Wejdź na stronę internetową https://czestochowa.budzet-obywatelski.eu/   uzupełnij swoje dane (imię i nazwisko, adres, nr PESEL, telefon).
            5. Wybierz w zadaniach ogólnomiejskich projekt nr 821, przyznaj 10 pkt. i potwierdź wybór otrzymanym kodem SMS.Załączamy również listę propozycji zadań dzielnicowych do wyboru, które popieramy.

Dziękujemy!

• Akcja MEN "SZKOŁA DO HYMNU"

• Nasze przedszkole wzięło udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu”, które polegałą na odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. Na nagraniu grupa Biedronki

• SZKOŁA DO HYMNU

• Nasze przedszkole będzie brało udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu”, które polega na odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii wspólne śpiewanie odbędzie się w danej grupie dla tych, którzy będą tego dnia w przedszkolu lub za pomocą komunikatorów.